2006854 (0912)

  • 1397-05-13

عکاسی فرمالیته یا پیشکاری، چرا خوب، چرا بد؟،بخش پنجم

مزیت هفتم عکاسی پیشکاری: استراحت کافی در روز قبل: “اشکالی نداره، همین یک روز است“. به همین سادگی نمی‌توان از کنار سختی روز عروسی گذشت. باور کنید این نکته مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلیلی است که شخصاً خدمات پیشکاری را پیشنهاد می‌دهم. روز عروسی در کنار تمام لذت‌هایش، یکی از سخت‌ترین و طولانی‌ترین روز‌های زندگی هر شخص است. تصورش را بکنید، شما در حال برگزاری بزرگ‌ترین جشن زندگی‌تان هستید، درحالی‌که خودتان در محل برگزاری جشن حضور ندارید و انتظار هر پیشامدی را دارید. در کنار تمام این‌ها، معمولاً خستگی شدید، عروس و داماد را از پا درمی‌آورد و تقریباً شبیه به روز‌هایی است که به کوه یا تورهای خارج از شهر می‌روید. به ندرت دیده‌ام که عروس و داماد بتوانند شب قبل از چنین روزی، به اندازه کافی استراحت کنند. از سوی دیگر، مجبورند صبح روز عروسی هم بسیار زود از خواب بیدار شوند (گاهی اوقات شش یا هفت صبح) تا بتوانند خود را به آرایشگاه عروس برسانند. به این ترتیب وقتی حدود ساعت 11 یا 12 ظهر می‌خواهند شروع به عکس گرفتن کنند، ساعت‌ها بی‌خوابی دارند. درحالی‌که همان روز دست کم تا نیمه‌های شب هم باید در جشن باشند. بدون شک این مهم‌ترین دلیل برای انتخاب خدمات پیشکاری است. شما باید روز عروسی‌تان کمی بیشتر استراحت کنید.

ساختن آلبوم در Lightroom

1397-05-14

ساختن آلبوم در Lightroom

بخش تحلیلی و آموزشی شبنم مصلح

ماژول Book در Lightroom ابزار بسیار مفیدی است و با آن می‌توانید آلبوم‌های عروسی زیبایی بسازید. شما می‌‌توانید یک نسخه Blurb (فرمت انحصاری Adobe) بسازید و یا اینکه از کارتان به صورت PDF یا JPEG خروجی بگیرید.

استفاده از افکت‌های انتخابی عکس

1397-05-14

استفاده از افکت‌های انتخابی عکس

بخش تحلیلی و آموزشی شبنم مصلح

اضافه کردن ماتی انتخابی (selective blur) به عکس‌های عروسی راه بسیار خوبی برای جلب توجه بیننده به سوژه‌ها و حذف کردن جزئیات زاید پس زمینه و پیش زمینه و همچنین ایجاد افکتی رومانتیک و نرم می‌باشد.

باز گرداندن هایلایت‌ها به عکس های مراسم

1397-05-14

باز گرداندن هایلایت‌ها به عکس های مراسم

بخش تحلیلی و آموزشی شبنم مصلح

عکاسی با فرمت RAW موجب می‌شود که جزئیات بیشتری در بخش‌های روشن عکس ذخیره گردد. این موضوع کمک شایانی برای تنظیم نوردهی لباس سفید عروس یا لباس تیره‌ی داماد می کند.