2006854 (0912)

  • 1397-05-14

ویرایش عکس‌های عروسی

پیش از شروع ویرایش عکاسی پرتره عروسی بهتر است برنامه‌ای برای آن تنظیم کنید. در پایین برنامه‌ا‌ی عملی و امتحان شده را با شما به اشتراک گذاشته‌ایم. تمامی عکس‌هایتان را دانلود کنید اول از همه عکس‌هایتان را از کارت حافظه به رایانه‌تان انتقال دهید. از Adobe Lightroom یا Bridge استفاده نمایید. پریست‌ها را برای شروع کار تنظیم نمایید. بهترین عکس‌ها را انتخاب نمایید برای علامت گذاری بهترین عکس‌هایتان از امتیازدهی ستاره‌ای در Lightroom یا Bridge استفاده نمایید. همچنین شما می‌توانید عکس‌هایتان را با توجه صحنه‌شان به چندین دسته تقسیم نمایید. فایلها را دسته جمعی پردازش کنید با Camera Raw یا Lightroom عکس‌هایتان را پردازش نمایید. حالا زمان ویرایش نوردهی و رنگ عکس‌هایتان فرا رسیده است. بهبود سریع عکس ها حالا شما قادر خواهید بود با Camera Raw یا Lightroom یک سری ویرایش هنرمندانه برای بهبود عکس ها انجام دهید. کارهایی مثل صاف کردن پوست، اضافه کردن وینیت، سیاه و سفید کردن عکس یا روشن و تیره سازی (dodge and burn) عکس برای متمایز کردن سوژه‌ها. خروجی گرفتن از فایل عکس ها گام آخر ذخیره کردن عکسهای ویرایش شده‌ می‌باشد. برای خروجی گرفتن از فایلهاتان به صورت عکس JPEG از پنجره Export در Lightroom یا دکمه‌ی Save Image در Camera Raw استفاده نمایید.

ساختن آلبوم در Lightroom

1397-05-14

ساختن آلبوم در Lightroom

بخش تحلیلی و آموزشی شبنم مصلح

ماژول Book در Lightroom ابزار بسیار مفیدی است و با آن می‌توانید آلبوم‌های عروسی زیبایی بسازید. شما می‌‌توانید یک نسخه Blurb (فرمت انحصاری Adobe) بسازید و یا اینکه از کارتان به صورت PDF یا JPEG خروجی بگیرید.

استفاده از افکت‌های انتخابی عکس

1397-05-14

استفاده از افکت‌های انتخابی عکس

بخش تحلیلی و آموزشی شبنم مصلح

اضافه کردن ماتی انتخابی (selective blur) به عکس‌های عروسی راه بسیار خوبی برای جلب توجه بیننده به سوژه‌ها و حذف کردن جزئیات زاید پس زمینه و پیش زمینه و همچنین ایجاد افکتی رومانتیک و نرم می‌باشد.

باز گرداندن هایلایت‌ها به عکس های مراسم

1397-05-14

باز گرداندن هایلایت‌ها به عکس های مراسم

بخش تحلیلی و آموزشی شبنم مصلح

عکاسی با فرمت RAW موجب می‌شود که جزئیات بیشتری در بخش‌های روشن عکس ذخیره گردد. این موضوع کمک شایانی برای تنظیم نوردهی لباس سفید عروس یا لباس تیره‌ی داماد می کند.