2006854 (0912)

  • 1397-05-14

پردازش دسته جمعی عکس‌های مجالس

وقتی که عکسهای مورد نظرتان را انتخاب کردید باید ویرایشی کلی بر آن ها انجام دهید. اول از همه آنها را با توجه به وضعیت عکاسی گروه بندی نمایید. برای نمونه عکس‌هایی که با نور تنگستن و ایزوی ۱۶۰۰ گرفته شده‌اند را در یک دسته قرار دهید. حالا می‌توانید تمامی عکس‌ها را به طور همزمان ویرایش کنید، پس آنها را در Camera Raw باز کنید و یا یک مجموعه Lightroom بسازید، سپس تراز سفیدی مورد نظرتان را اعمال کردن و نویز را کمی کاهش دهید. انجام ویرایش دست جمعی هم در Lightroom و هم در Camera Raw ممکن است. در Camera Raw فایلها ر ا در Bridge باز کرده و سپس بر Select All کلیک نمایید تا تغییرات بر فایل‌هایتان اعمال شود. برای کپی کردن عملیات قبلی Camera Raw بر فایل در Bridge کلیک کرده و از Develop گزینه‌ی Copy Setting را انتخاب نمایید. فایلهای دیگری انتخاب کرده، راست کلیک کرده و از Develop setting گزینه‌ی Paste Settings را انتخاب نمایید.

ساختن آلبوم در Lightroom

1397-05-14

ساختن آلبوم در Lightroom

بخش تحلیلی و آموزشی شبنم مصلح

ماژول Book در Lightroom ابزار بسیار مفیدی است و با آن می‌توانید آلبوم‌های عروسی زیبایی بسازید. شما می‌‌توانید یک نسخه Blurb (فرمت انحصاری Adobe) بسازید و یا اینکه از کارتان به صورت PDF یا JPEG خروجی بگیرید.

استفاده از افکت‌های انتخابی عکس

1397-05-14

استفاده از افکت‌های انتخابی عکس

بخش تحلیلی و آموزشی شبنم مصلح

اضافه کردن ماتی انتخابی (selective blur) به عکس‌های عروسی راه بسیار خوبی برای جلب توجه بیننده به سوژه‌ها و حذف کردن جزئیات زاید پس زمینه و پیش زمینه و همچنین ایجاد افکتی رومانتیک و نرم می‌باشد.

باز گرداندن هایلایت‌ها به عکس های مراسم

1397-05-14

باز گرداندن هایلایت‌ها به عکس های مراسم

بخش تحلیلی و آموزشی شبنم مصلح

عکاسی با فرمت RAW موجب می‌شود که جزئیات بیشتری در بخش‌های روشن عکس ذخیره گردد. این موضوع کمک شایانی برای تنظیم نوردهی لباس سفید عروس یا لباس تیره‌ی داماد می کند.