2006854 (0912)

  • 1397-05-14

استفاده از افکت‌های انتخابی عکس

اضافه کردن ماتی انتخابی (selective blur) به عکس‌های عروسی راه بسیار خوبی برای جلب توجه بیننده به سوژه‌ها و حذف کردن جزئیات زاید پس زمینه و پیش زمینه و همچنین ایجاد افکتی رومانتیک و نرم می‌باشد. فیلترهای محوسازی خیلی خوبی در فتوشاپ وجود دارد که از منوی Filter و Blur می‌توانید به آن دسترسی یابید. ولی اگر شما نسخه CS6 یا CC فتوشاپ را در اختیار دارید می‌توانید از ابزار Blur Gallery استفاده نمایید. برای عکس بالا ما Iris Blur را بر یک کپی از لایه پس زمینه اعمال کردیم. این افکت ناحیه‌ای دایره‌ای از عکس (که شما انتخاب می کنید) را واضح نگه می‌دارد و باقی آن را محو می‌ کند. اگر فتوشاپ CS6/CC در اختیار ندارید، لایه‌ی عکس را کپی کرده و Lens Blur یا Gaussian Blur را بر آن اعمال کنید. سپس لایه‌ی ماسکی به آن اضافه کرده و با رنگ مشکی بر نقاطی از عکس که می‌خواهید واضح یا شارپ باشد بکشید (توجه کنید که روی ماسک لایه کلیک کرده باشید). در صورت نیاز با استفاده از Levels یا Curves کنتراست عکس را تنظیم نمایید. به عکس‌های عروسی ظاهری قدیمی (وینتیج – vintage) بدهید

ساختن آلبوم در Lightroom

1397-05-14

ساختن آلبوم در Lightroom

بخش تحلیلی و آموزشی شبنم مصلح

ماژول Book در Lightroom ابزار بسیار مفیدی است و با آن می‌توانید آلبوم‌های عروسی زیبایی بسازید. شما می‌‌توانید یک نسخه Blurb (فرمت انحصاری Adobe) بسازید و یا اینکه از کارتان به صورت PDF یا JPEG خروجی بگیرید.

باز گرداندن هایلایت‌ها به عکس های مراسم

1397-05-14

باز گرداندن هایلایت‌ها به عکس های مراسم

بخش تحلیلی و آموزشی شبنم مصلح

عکاسی با فرمت RAW موجب می‌شود که جزئیات بیشتری در بخش‌های روشن عکس ذخیره گردد. این موضوع کمک شایانی برای تنظیم نوردهی لباس سفید عروس یا لباس تیره‌ی داماد می کند.

حذف نویز از عکس

1397-05-14

حذف نویز از عکس

بخش تحلیلی و آموزشی شبنم مصلح

عکاسی با ایزوی بالا می‌تواند نویز موجود در عکس به ویژه در نواحی دارای سایه را افزایش دهد. Camera Raw و Lightroom هر دو از ابزارهای بسیار قدرتمندی برای کاهش نویز برخوردارند.