2006854 (0912)

  • 1397-05-14

ساختن آلبوم در Lightroom

ماژول Book در Lightroom ابزار بسیار مفیدی است و با آن می‌توانید آلبوم‌های عروسی زیبایی بسازید. شما می‌‌توانید یک نسخه Blurb (فرمت انحصاری Adobe) بسازید و یا اینکه از کارتان به صورت PDF یا JPEG خروجی بگیرید. طراحی آلبوم با الگوهای Lightroom خیلی آسان است و شما به راحتی می‌توانید آنها را چاپ نمایید. ابتدا مجموعه‌ای از عکس‌های مورد نظرتان بسازید (آنها را انتخاب کرده و سپس روی آیکون Collections کلیک نمایید) به ماژول Book رفته و گزینه‌ی خروجی مورد نظرتان در Book settings انتخاب نمایید. بر Auto-Layout کلیک کنید تا در هر صفحه یک عکس داشته باشید، سپس قالب کار را با کشیدن عکس‌ها به صفحات بسازید. هر صفحه‌ای که می‌خواهید را انتخاب کرده و بر آیکونی در گوشه‌ پایین کلیک کنید تا قالبی تک یا چند صفحه‌ای ساخته شود. نوعی که می‌خواهید را اضافه کرده و سپس در پایان کار بر دکمه‌ی Export کلیک نمایید تا خروجی بگیرید.

استفاده از افکت‌های انتخابی عکس

1397-05-14

استفاده از افکت‌های انتخابی عکس

بخش تحلیلی و آموزشی شبنم مصلح

اضافه کردن ماتی انتخابی (selective blur) به عکس‌های عروسی راه بسیار خوبی برای جلب توجه بیننده به سوژه‌ها و حذف کردن جزئیات زاید پس زمینه و پیش زمینه و همچنین ایجاد افکتی رومانتیک و نرم می‌باشد.

باز گرداندن هایلایت‌ها به عکس های مراسم

1397-05-14

باز گرداندن هایلایت‌ها به عکس های مراسم

بخش تحلیلی و آموزشی شبنم مصلح

عکاسی با فرمت RAW موجب می‌شود که جزئیات بیشتری در بخش‌های روشن عکس ذخیره گردد. این موضوع کمک شایانی برای تنظیم نوردهی لباس سفید عروس یا لباس تیره‌ی داماد می کند.

حذف نویز از عکس

1397-05-14

حذف نویز از عکس

بخش تحلیلی و آموزشی شبنم مصلح

عکاسی با ایزوی بالا می‌تواند نویز موجود در عکس به ویژه در نواحی دارای سایه را افزایش دهد. Camera Raw و Lightroom هر دو از ابزارهای بسیار قدرتمندی برای کاهش نویز برخوردارند.