2006854 (0912)

استودیو عکسبرداری

مجموعه شبنم استودیو با فعالیت در زمینه تخصصی عکاسی و فیلمبرداری در حوزه های بارداری، مجالس،صنعتی-تبلیغاتی و کلیپ و موزیک ویدئو از بهترین استودیو ها در شمال تهران محسوب می شود.این مجموعه مفتخر است تا لحظه هارا با تجهیزات پیشرفته و ایده هایی ناب به تصویر می کشد.
برای مشاهده نمونه کارها در مجموعه شبنم استودیو با پل های ارتباطی ما در تماس باشید.
عکسبرداری در حوزه های یاد شده در مجموعه شبنم استودیو به صورت تخصصی انجام می شود.

خدمات تصویربرداری شبنم مصلح

مطالب و مقالات تخصصی

اضافه کردن ماتی انتخابی (selective blur) به عکس‌های عروسی راه بسیار خوبی برای جلب توجه بیننده به سوژه‌ها و حذف کردن جزئیات زاید پس زمینه و پیش زمینه و همچنین ایجاد افکتی رومانتیک و نرم می‌باشد. فیلترهای محوسازی خیلی خوبی در فتوشاپ وجود دارد که از منوی Filter و Blur می‌توانید به آن دسترسی یابید. ولی اگر شما نسخه CS6 یا CC فتوشاپ را در اختیار دارید می‌توانید از ابزار Blur Gallery استفاده نمایید. برای عکس بالا ما Iris Blur را بر یک کپی از لایه پس زمینه اعمال کردیم. این افکت ناحیه‌ای دایره‌ای از عکس (که شما انتخاب می کنید) را واضح نگه می‌دارد و باقی آن را محو می‌ کند. اگر فتوشاپ CS6/CC در اختیار ندارید، لایه‌ی عکس را کپی کرده و Lens Blur یا Gaussian Blur را بر آن اعمال کنید. سپس لایه‌ی ماسکی به آن اضافه کرده و با رنگ مشکی بر نقاطی از عکس که می‌خواهید واضح یا شارپ باشد بکشید (توجه کنید که روی ماسک لایه کلیک کرده باشید). در صورت نیاز با استفاده از Levels یا Curves کنتراست عکس را تنظیم نمایید. به عکس‌های عروسی ظاهری قدیمی (وینتیج – vintage) بدهید

پیش از شروع ویرایش عکاسی پرتره عروسی بهتر است برنامه‌ای برای آن تنظیم کنید. در پایین برنامه‌ا‌ی عملی و امتحان شده را با شما به اشتراک گذاشته‌ایم. تمامی عکس‌هایتان را دانلود کنید اول از همه عکس‌هایتان را از کارت حافظه به رایانه‌تان انتقال دهید. از Adobe Lightroom یا Bridge استفاده نمایید. پریست‌ها را برای شروع کار تنظیم نمایید. بهترین عکس‌ها را انتخاب نمایید برای علامت گذاری بهترین عکس‌هایتان از امتیازدهی ستاره‌ای در Lightroom یا Bridge استفاده نمایید. همچنین شما می‌توانید عکس‌هایتان را با توجه صحنه‌شان به چندین دسته تقسیم نمایید. فایلها را دسته جمعی پردازش کنید با Camera Raw یا Lightroom عکس‌هایتان را پردازش نمایید. حالا زمان ویرایش نوردهی و رنگ عکس‌هایتان فرا رسیده است. بهبود سریع عکس ها حالا شما قادر خواهید بود با Camera Raw یا Lightroom یک سری ویرایش هنرمندانه برای بهبود عکس ها انجام دهید. کارهایی مثل صاف کردن پوست، اضافه کردن وینیت، سیاه و سفید کردن عکس یا روشن و تیره سازی (dodge and burn) عکس برای متمایز کردن سوژه‌ها. خروجی گرفتن از فایل عکس ها گام آخر ذخیره کردن عکسهای ویرایش شده‌ می‌باشد. برای خروجی گرفتن از فایلهاتان به صورت عکس JPEG از پنجره Export در Lightroom یا دکمه‌ی Save Image در Camera Raw استفاده نمایید.

مزیت هفتم عکاسی پیشکاری: استراحت کافی در روز قبل: “اشکالی نداره، همین یک روز است“. به همین سادگی نمی‌توان از کنار سختی روز عروسی گذشت. باور کنید این نکته مهم‌ترین و اصلی‌ترین دلیلی است که شخصاً خدمات پیشکاری را پیشنهاد می‌دهم. روز عروسی در کنار تمام لذت‌هایش، یکی از سخت‌ترین و طولانی‌ترین روز‌های زندگی هر شخص است. تصورش را بکنید، شما در حال برگزاری بزرگ‌ترین جشن زندگی‌تان هستید، درحالی‌که خودتان در محل برگزاری جشن حضور ندارید و انتظار هر پیشامدی را دارید. در کنار تمام این‌ها، معمولاً خستگی شدید، عروس و داماد را از پا درمی‌آورد و تقریباً شبیه به روز‌هایی است که به کوه یا تورهای خارج از شهر می‌روید. به ندرت دیده‌ام که عروس و داماد بتوانند شب قبل از چنین روزی، به اندازه کافی استراحت کنند. از سوی دیگر، مجبورند صبح روز عروسی هم بسیار زود از خواب بیدار شوند (گاهی اوقات شش یا هفت صبح) تا بتوانند خود را به آرایشگاه عروس برسانند. به این ترتیب وقتی حدود ساعت 11 یا 12 ظهر می‌خواهند شروع به عکس گرفتن کنند، ساعت‌ها بی‌خوابی دارند. درحالی‌که همان روز دست کم تا نیمه‌های شب هم باید در جشن باشند. بدون شک این مهم‌ترین دلیل برای انتخاب خدمات پیشکاری است. شما باید روز عروسی‌تان کمی بیشتر استراحت کنید.